Земельна реформа

Контекст

В Україні 60 млн га землі. Із них 70% є землями сільськогосподарського призначення з дуже родючими ґрунтами. У далеких 90-х українська земля нарешті перестала бути колгоспною і була розподілена між українцями. Тоді люди стали власниками землі, але насправді ніколи не мали повного права розпоряджатися нею як приватною власністю.

Так мораторій став однією з причин бідності на селі.

Завдання

Земельна реформа – це не просто незрозуміле нововведення. У першу чергу – це повернення українцям конституційного права на можливість самостійно розпоряджатися приватною власністю.

Але для того, щоб отримати вигоду від змін, потрібно розуміти правила гри. А представники нашої аудиторії стикаються з купою страхів: їх несе з собою необізнаність і 30-річні залякування з боку зацікавлених політичних сил.

Тож основна мета кампанії – створити емоційний резонанс з цільовою аудиторією та змінити негативне ставлення, пояснивши суть реформи та її переваги в легĸому позитивному ĸлючі

Челендж

Через маніпуляції суспільною думкою та невисокий рівень обізнаності, українці зіткнулися з сумнівами та страхами щодо реформи. Що це за ринок землі? А що як землю розкуплять іноземці? Аж раптом фермерів змусять продати свої паї агрохолдингам?

Складні пояснення та абстрактні порівняння з досвідом інших країн не змінили страх і нерозуміння на прихильність.

То як розповісти українцям про особисті переваги, які принесе саме їм земельна реформа?

Земельна реформа.
Cкористайся можливостями!

Земельна реформа.
Очевидні зміни на краще!

Концепція

Наша аудиторія дуже скептична до голосних обіцянок та зарозумілих викрутасів. Тож говорити з нею потрібно простою і зрозумілою мовою, якою говорить кожна поважна землевласниця. Не вибіленою літературною, не вичищеною від всього живого.

А такою, якою говорять щодня, звертаючись до сусідів, онуків чи гусей, які — трясця його матері — витоптали баштан, що тільки проклюнувся з-під землі.

Саме так, як говорить наша бабуся та свіські тварини її господарства, коли закликають користуватися можливостями, які відкриває їм і селу земельна реформа.